Jaki jest zakres serwisu wózków widłowych marki Linde?

Jaki jest zakres serwisu wózków widłowych marki Linde?

W wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych, sklepach wielkopowierzchniowych czy centrach logistycznych działają maszyny transportu bliskiego oddające człowiekowi nieocenione usługi. Aby jednak pracowały niezawodnie bez względu na intensywną eksploatację, wymagają uwagi i dbania o poszczególne podzespoły. Jeśli chcesz wiedzieć, które części są najbardziej narażone na uszkodzenia, zapoznaj się z dalszą treścią tego artykułu.

Układy wózków widłowych najczęściej ulegające awariom

Najbardziej narażone na uszkodzenia są te elementy maszyn transportu wewnętrznego, które pracują najciężej. To między innymi:

  • skrzynia biegów,
  • osprzęt roboczy, taki np. jak łamiące się pod ciężarem widły,
  • rolki lub płyty karetki.

Te elementy wymagają częstych, nawet codziennych, oględzin, które mogą zapobiec groźnym wypadkom. Jeżeli jednak chodzi o okresowy serwis wózków Linde, Toyota, Nissan czy dowolnej innej marki, wszystkie podzespoły powinny być poddane szczegółowym oględzinom, gdyż tylko tak uda się zapobiec nieprzewidzianym awariom, a co za tym idzie, poważnym stratom finansowym z powodu przestoju maszyn.

Cechy wózków Linde

Maszyny tego producenta dostępne są na rynku w wielu modelach, z napędem spalinowym, elektrycznym lub gazowym. Są tak zaprojektowane, aby cieszyły niezawodnością i ergonomią pracy. Dbając o ich regularny, profesjonalny serwis, można zachować wszystkie te zalety. Firmy, które zdecydowały się na zakup wózków marki Linde, potwierdzają, że są one również:

  • precyzyjnie wykonane, co wpływa na ich trwałość,
  • wydajne dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym,
  • bezpieczne, gdyż zastosowane w nich technologie minimalizują ryzyko wypadków.

Wózki Linde – jak często serwisować?

Częstotliwość konserwacji okresowej uzależniona jest od rodzaju wózka, ale też od zasad gwarancji producenta oraz rozporządzeń wydanych np. przez Urząd Dozoru Technicznego. Przyjmuje się, że przeglądy powinny być dokonywane średnio co 6 miesięcy. Dobry serwis wykonuje także naprawy maszyn transportu bliskiego i robi to najczęściej w siedzibie klienta, chyba że są one tak skomplikowane, iż konieczny jest transport sprzętu do punktu serwisowego.

Czy te wózki wymagają innego podejścia?

Choć wózki Linde różnią się nieco od maszyn innych marek zastosowanymi rozwiązaniami, ich serwis oparty jest na tych samych zasadach. Najciężej pracujące podzespoły, tak, jak w urządzeniach wielu producentów, mogą ulegać awariom, a regularne przeglądy pozwolą im zapobiegać. Masz sprzęt tej marki i potrzebujesz fachowców do jego naprawy lub przeglądu? Odwiedź stronę i skorzystaj z oferty!