Świat nowinek RTV – AGD

Przegląd nowości, ofert i najlepszych promocji ze świata RTV/AGD

Sprzęt RTV

Czy prezenty na walentynki muszą być drogie?

Czy prezenty na walentynki muszą być drogie?

We wręczaniu upominku na pewno najbardziej liczy się sama pamięć, a jego wartość jest sprawą znacznie mniej istotną. Tyle teorii, w praktyce jednak każdy, kto chce wręczyć komuś jakiś prezent, zastanawia się, ile pieniędzy powinien na to przeznaczyć. Sprawdź, co możesz podarować, gdy nie dysponujesz wielkim budżetem, a chcesz uczcić to święto.

Życie to nie amerykański film

Skąd pomysł, że prezenty na walentynki powinny być drogie, z rozmachem i występować w wielkiej ilości? Przecież wcale nie muszą być one drogie, by wzbudziły radość, a nawet wzruszenie. Oczywiście pogląd ten pochodzi głównie z amerykańskich komedii romantycznych, w których to święto zakochanych celebruje się w Paryżu, na luksusowej kolacji, w towarzystwie ogromnego bukietu czerwonych róż, a na koniec posiłku bohaterka otrzymuje jeszcze kosztowną biżuterię.

Walentynki można obchodzić znacznie skromniej i jednocześnie cieszyć się szczęściem oraz bliskością drugiej osoby. Wystarczy tylko o nich pamiętać i postarać się o jakiś drobiazg, najlepiej idealnie trafiający w gust danej osoby. Może to być nawet kubek, w którym codziennie z przyjemnością wypije kawę czy bawełniana koszulka, jaką chętnie założy do snu. Jeśli w dodatku ozdobi się takie przedmioty stosownym napisem, prezent będzie oryginalny i na pewno dużo lepszy niż bukiet róż, które szybko zwiędną.

Co warto podarować?

Oczywiście o prezenty na walentynki muszą zadbać nie tylko panowie, ale i panie. Co wręczyć kobiecie, a co mężczyźnie? Na ten cel nie trzeba przeznaczać wielkich sum, ale pewien wysiłek trzeba ponieść  — zastanowić się lub dowiedzieć, co lubi dana osoba.

W przypadku par nie będzie z tym kłopotów, nieco trudniej będą mieć ci, którzy dopiero się poznają. Warto sprawdzić, czy sympatia lubi gotować, kocha perfumy, a może uprawia jakiś sport? Prezentem może być zupełny drobiazg, na przykład zabawny otwieracz do butelek, ulubiona piosenka z wydrukiem na szkle czy skórzana zakładka do książki.

Najlepsze prezenty — spersonalizowane

Oczywiście chciałoby się, zwłaszcza ukochaną osobę, wręcz obsypać kosztownymi podarunkami, ale nie zawsze jest taka możliwość. Chcąc wręczyć komuś oryginalny podarek z okazji Dnia Świętego Walentego, warto, zamiast angażowania wielkich środków, postawić na jego personalizację. Nadruk zabawnego hasła czy innej treści nawet zwyczajny przedmiot uczyni wyjątkowym — jak osoba, której się go wręczy.

Udostępnij