Świat nowinek RTV – AGD

Przegląd nowości, ofert i najlepszych promocji ze świata RTV/AGD

Nowości

Czym jest system magazynowy WMS?

Czym jest system magazynowy WMS?

Jak usprawnić działanie magazynu? Dzisiaj praktycznie żaden skład towarów nie obejdzie się bez systemu magazynowego WMS. Składające się na to oprogramowanie, a także sprzęt, w tym skanery, znacznie poprawiają komfort pracy całej obsługi, ale i pracę całej jednostki. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Przeczytaj artykuł poniżej.

Wyjaśnienie pojęcia „WMS”

Akronim WMS oznacza „Warehouse Management Software”, czyli oprogramowanie do zarządzania magazynem. To narzędzie niezbędne do kontrolowania procesów, stanów magazynowych i usprawniające całą pracę zespołu i składu towarów jako całości. Obecnie system magazynowy WMS to obowiązkowe rozwiązanie do każdej firmy pragnącej prawidłowo zorganizować swoją logistykę.

Jakie opcje ma system magazynowy?

Tego typu oprogramowanie ma zasadniczo trzy główne funkcje, w tym związane z:

  • przyjęciem i wydawaniem towaru,
  • lokalizacją przechowywanych produktów,
  • kontrolą stanu magazynowego.

Poniżej znajdziesz szersze wyjaśnienia.

Przyjęcie i wydawanie towaru

Funkcja ta jest istotna dla całego procesu logistycznego. Pozwala monitorować przepływ towarów przez m.in. pobieranie danych logistycznych i etykietowanie zawierających je pojemników. Oprogramowanie i współpracujące z nim skanery magazynowe pozwalają utrzymać większy porządek na składzie i przy wejściu/wyjściu ładunków.

Lokalizacja

Nowoczesny system magazynowy WMS pozwala m.in. efektywniej zarządzać i wyznaczać dogodne położenie produktów. Dzięki temu zasoby składu są logicznie rozmieszczone, ułatwiając w ten sposób wszelkie procesy przyjmowania i wydawania.

Kontrola stanu magazynowego

Funkcja WMS w tym przypadku pozwala na lepsze kontrolowanie stanów aktualnie umieszczonych w magazynie towarów. Dostarcza ona również danych logistycznych o wybranych opakowaniach zbiorczych i produktach.

Oprogramowanie dostosowane do potrzeb magazynu

Nowoczesny system współpracujący ze specjalistycznym sprzętem porządkuje wszelkie procesy i pracę całego zespołu. Co więcej – takie oprogramowanie przed wdrożeniem jest dopasowywane do potrzeb danego przedsiębiorstwa. By było to zrobione dobrze, wybierz odpowiedniego partnera, który określi Twoje potrzeby.

Udostępnij