Świat nowinek RTV – AGD

Przegląd nowości, ofert i najlepszych promocji ze świata RTV/AGD

Sprzęt RTV

Dlaczego posiadanie nasion konopi Power Plant jest legalne?

Dlaczego posiadanie nasion konopi Power Plant jest legalne?

Polskie przepisy jasno określają, że hodowla konopi (innych niż włókniste) jest zabroniona i obarczona ryzykiem kary pozbawienia wolności do lat 3, a przy większych hodowlach nawet 8. Sprawdź, dlaczego na rynku można legalnie zakupić nasiona marihuany oraz inne wyroby konopne, jak olejki, susze czy pasty o wysokich stężeniach.

Uprawa marihuany a polskie prawo 

Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii w obrębie Polski zakazane jest hodowanie konopi na własny użytek. Wyjątkiem są odmiany włókniste (Cannabis sativa L.), które zostały dopuszczone do uprawy wyłącznie na potrzeby przemysłu, m.in. włókienniczego, spożywczego, kosmetycznego czy celulozowo-papierniczego. Oczywiście przedstawiciele tych branż muszą spełnić wiele dodatkowych warunków, aby móc rozpocząć legalną hodowlę.

Z kolei każdorazowa próba prywatnej uprawy w warunkach domowych jest czynem niedozwolonym. Mowa nawet o jednej doniczce marihuany. To samo tyczy się dystrybucji czy posiadania marihuany. Za powyższe działania grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Zakup ziaren marihuany w celach kolekcjonerskich

Niemałe kontrowersje budzi fakt, że na rynku polskim można w pełni legalnie nabyć nasiona konopi indyjskich czy siewnych. Mimo surowego zakazu uprawy osoby pełnoletnie są w stanie bez jakichkolwiek problemów zamówić ziarna pochodzące od popularnych producentów. Okazuje się, że tego rodzaju produkty nie są zaliczane do wyrobów narkotycznych (zgodnie z obowiązującym prawem). Właśnie dlatego za ich zakup oraz posiadanie nie grożą żadne konsekwencje prawne. Nasiona nie zawierają bowiem niebezpiecznych i uzależniających substancji wydobywanych dopiero podczas hodowli.

Gdzie można nabyć feminizowane nasiona Power Plant?

Kolekcjonerzy szukający unikatów powinni zainteresować się odmianą Power Plant. Nasiona można nabyć zarówno w internetowych sklepach, jak i tzw. coffee shopach. Najważniejsze, aby sprawdzić pochodzenie zamawianych ziaren. Warto wcześniej zapoznać się z informacjami na temat kupowanej odmiany, aby posiadany zestaw był jak najbardziej zróżnicowany.

Udostępnij