Świat nowinek RTV – AGD

Przegląd nowości, ofert i najlepszych promocji ze świata RTV/AGD

Sprzęt AGD

Gdzie można kupić elegancki i wydajny grzejnik panelowy?

Gdzie można kupić elegancki i wydajny grzejnik panelowy?

Właściciele domów i mieszkań wykańczający lub remontujący swoje lokale poszukują kaloryferów pasujących do różnych wnętrz. Oferta rynkowa jest niezwykle bogata, więc mogą oni mieć trudności z wyborem. Jeśli jeszcze nie wiedzą, w jakim stylu urządzić mieszkanie, powinni zdecydować się na artykuły uniwersalne. Jakie to kaloryfery? Dowiedz się, czytając tekst.

Jaki rodzaj kaloryferów pasuje do każdego pomieszczenia i stylu?

Mając do czynienia z tradycyjną instalacją C.O., przy wyborze odpowiedniego kaloryfera nie można kierować się jedynie stylem. Jest wiele innych aspektów, na które należy zwrócić uwagę. Bardzo istotną sprawą jest rodzaj podłączenia, moc grzewcza, jaka jest konieczna do ogrzania pomieszczenia, a także cena kaloryfera. Dobrym wyborem z pewnością jest  grzejnik panelowy . Ze względu na swoją budowę jest lżejszy od żeberkowego, zajmuje mniej miejsca, gdyż jest węższy i można go zainstalować nawet w dość wąskich miejscach. Idealnie nadaje się do instalacji w układach otwartych i zamkniętych, jedno- i dwururowych, a przy tym jest estetyczny, elegancki i pasuje do wielu aranżacji.

Z jakich materiałów produkowane są grzejniki panelowe?

Ten rodzaj kaloryferów produkuje się ze stali. Są one dostępne w wielu modelach i w dowolnym rozmiarze. W sprzedaży są m.in. grzejniki ze stali walcowanej na zimno, z eleganckimi, poziomymi przetłoczeniami. Cechują się one wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i mają długą żywotność. Aby uniknąć rdzy, najpierw się je:

  • odtłuszcza,
  • cynkofosforuje,
  • gruntuje kataforycznym malowaniem wstępnym,

a następnie pokrywa proszkiem elektrostatycznym i wypala w 200 stopniach.

Czy grzejnik panelowy jest drogi?

Mimo uniwersalności tego produktu i efektownego wyglądu pasującego do każdego stylu, jego cena jest przystępna. Trudno jednak odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, gdyż na koszt zakupu składa się wiele czynników, takich jak moc, rozmiar oraz sposób wykonania. Jeśli szukasz grzejnika do dowolnego pomieszczenia, znajdź sklep internetowy sprzedający modele panelowe i dokonaj zakupu!

Udostępnij