Świat nowinek RTV – AGD

Przegląd nowości, ofert i najlepszych promocji ze świata RTV/AGD

Nowości

Ile kosztują systemy magazynowe WMS? Poznaj koszty!

Ile kosztują systemy magazynowe WMS? Poznaj koszty!

Współczesna logistyka nie istnieje bez odpowiednich rozwiązań elektronicznych. Prace, które kiedyś wykonywano ręcznie, dzisiaj przeprowadzi się błyskawicznie z użyciem urządzeń i oprogramowania, pozwalającego na bieżąco kontrolować wszelkie dane magazynowe. Ile kosztują takie systemy? Jeśli się nad tym zastanawiasz – przeczytaj poniższy artykuł.

Czym jest system WMS?

Warehouse Management Software – w skrócie WMS, to oprogramowanie pozwalające skuteczniej zarządzać magazynem. Z jego pomocą można kontrolować, koordynować i optymalizować wszelkie procesy i prace zachodzące w takiej przestrzeni. Umożliwia również śledzenie poszczególnych działań i znalezienie rozwiązań pozwalających jeszcze bardziej usprawnić pracę składu. Obecnie system magazynowy WMS to niezbędne rozwiązanie, usprawniające funkcjonowanie całego łańcucha dostaw.

Pracownicy magazynu mogą dzięki niemu zarządzać m.in.:

  • przyjęciami,
  • lokalizacją,
  • stanem magazynowym.

Co składa się na koszt takiego systemu?

Często przed wdrożeniem takiego rozwiązania przedsiębiorcy zastanawiają się, jakie wiążą się z tym koszty. Wyróżnia się kilka składowych, a wśród nich m.in. analizę przedwdrożeniową. Trzeba bowiem wpierw zdefiniować potrzeby i problemy dotyczące danej placówki. Na tej podstawie powstaje projekt dostosowywany do wymogów przedsiębiorstwa, co stanowi kolejny wydatek.

Bardzo istotnym punktem, który także generuje pewne koszty, jest integracja z innymi systemami. W tym przypadku chodzi m.in. o to, by system magazynowy został dostosowany do współpracy np. ze sklepem internetowym czy innym oprogramowaniem. Wdrożenie programu, podobnie jak opłata za licencję, pochłaniają pewne środki. Trzeba też zakupić właściwy sprzęt, w tym m.in. skanery magazynowe .

Gdzie zakupić system WMS?

Należy pamiętać, że na ostateczny koszt składa się także to, gdzie nabywa się takie rozwiązania. Współpracując z odpowiednią firmą, można zoptymalizować wydatki zarówno na skanery, jak i oprogramowanie. Dlatego najlepiej postaw na usługi partnera, który z jednej strony zna potrzeby danej branży, a z drugiej – cechuje się indywidualnym podejściem.

Udostępnij