Świat nowinek RTV – AGD

Przegląd nowości, ofert i najlepszych promocji ze świata RTV/AGD

Nowości

Jak wybierać meble do przedszkoli? Najważniejsze kwestie

Jak wybierać meble do przedszkoli? Najważniejsze kwestie

Wszelkie produkty, z jakimi styczność mają dzieci, muszą być dobierane z wielką uwagą. Priorytetem jest ich bezpieczeństwo. Szczególnie mocno dotyczy to wyposażenia placówek edukacyjnych, zwłaszcza przedszkoli, gdzie uczęszczają małe jeszcze dzieci. Dowiedz się, jak wybierać meble do takich miejsc i na co trzeba zwracać uwagę przede wszystkim.

Meble do przedszkoli muszą być bezpieczne!

O tym wie każdy —  małym dzieciom trzeba przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo. Oczywiście dotyczy to uczniów na każdym etapie rozwoju, niemniej w przedszkolach dzieci są jeszcze na tyle małe, że nie zawsze potrafią same o siebie zadbać, stąd nietrudno o wypadki. Odpowiednie wyposażenie ma tu znaczenie nie mniejsze niż uwaga opiekunek, dlatego trzeba wybierać takie meble do przedszkoli , które mają stabilną konstrukcję. Nie mogą wywracać się nawet podczas przypadkowych przechyleń, prób kołysania się na krześle czy przewrócenia się na stolik, na przykład w czasie szalonej zabawy.

Niezbędne są też takie aspekty jak na przykład zaokrąglone ranty, a także powłoki z nieuczulających farb, jak również wytrzymałe powierzchnie i konstrukcje. Wszystko to na ma celu zapewnienie bezpieczeństwa na co dzień, w toku normalnego użytkowania, jak i w czasie nieprzewidzianych zdarzeń, jak wyżej wymienione.

Przyjazny wygląd

Przedszkole to pierwszy etap edukacji dziecka, a przekroczenie jego progu może być sporym szokiem dla malucha, który do tej pory przebywał tylko w domowym środowisku. Zarządcy takich miejsc muszą więc zadbać, by prezentowały się one przyjaźnie, nastrajały dziecko dobrze już od wejścia. Kolorowe meble i wnętrza robią znacznie lepsze wrażenie niż chłodne, nieprzytulne, monochromatyczne pomieszczenia. Warto też stawiać na meble o fantazyjnych kształtach i formach, kojarzące się dzieciom np. z bajkami.

Udostępnij