Świat nowinek RTV – AGD

Przegląd nowości, ofert i najlepszych promocji ze świata RTV/AGD

Sprzęt RTV

Namiot 4-osobowy – dobierz najlepszy model dla siebie

Namiot 4-osobowy – dobierz najlepszy model dla siebie

Jeśli szykujesz się na wyprawę lub biwak, musisz skompletować odpowiednie wyposażenie. Jednym z najważniejszych elementów jest odpowiedni namiot. Modele 4-osobowe to świetny sposób nie tylko na to, by zmieścić kilku członków wyprawy, ale i zabezpieczyć ekwipunek przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Ale jak go dobrać? Sprawdź to!

Od czego powinien zależeć dobór namiotu?

Wylicza się wiele czynników, na jakie należy zwrócić uwagę, wybierając namiot 4-osobowy , czy jakikolwiek inny. Zdecydowanie najważniejsze jest jednak to, aby był on dostosowany do sytuacji zastanej na miejscu, a także do charakteru wyjazdu. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

Namiot dostosowany do warunków

Najważniejsze w doborze „przenośnego domu” jest to, z jakimi warunkami będziesz się mierzyć. Wyjeżdżasz w góry? Nad spokojne jezioro? A może w rejony arktyczne czy do lasu tropikalnego? W każdym z tych przypadków ważniejsze będą nieco inne parametry. Przykładowo, w miejscach występowania obfitych deszczy, tropik i sypialnia muszą być odporne na przesiąkanie. Z kolei w wietrznych miejscach liczy się wytrzymałość szkieletu na podmuchy wiatru.

Biwak? Czy wyprawa?

Wybierając się w podróż, zastanów się, czy będziecie często przemieszczali się z całym ekwipunkiem pieszo, poruszali się samochodem, czy po prostu rozbijecie obóz w jednym miejscu. To ważne dla wyboru odpowiedniego namiotu. Podczas długich pieszych wypraw im będzie on mniejszy po złożeniu, tym lepszy. Z kolei w przypadku biwaków lub podróży autem to już odgrywa mniejszą rolę i można postawić na większy, bardziej komfortowy model.

Miejsce nie tylko dla członków wyjazdu

Pamiętaj, że dobry 4-osobowy namiot powinien zapewniać miejsce nie tylko dla podróżników. Musi być jeszcze dość przestrzeni, gdzie będziecie mogli przechowywać swoje plecaki i inny sprzęt. Jednocześnie, jeśli podróżujecie pieszo, nie może być zbyt ciężki. Takie modele znajdziesz w dobrych sklepach turystycznych – sprawdź, co oferują!

Udostępnij