Świat nowinek RTV – AGD

Przegląd nowości, ofert i najlepszych promocji ze świata RTV/AGD

Sprzęt RTV

Namiot 4-osobowy – poznaj jego zalety

Namiot 4-osobowy – poznaj jego zalety

Wahasz się nad zakupem odpowiedniego „przenośnego domu” dla siebie? Co powiesz na 4-osobowy namiot? Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a gdy jedziecie na wyprawę czy biwak większą grupą – bywa wprost niezbędny, tym bardziej że w tej kategorii znajdziesz wiele produktów przeznaczonych do użytku w odmiennych warunkach. Dowiedz się więcej poniżej.

Duża ilość miejsca

Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest duża ilość miejsca. Jeśli więc planujecie wyjazd w większej grupie – namiot 4-osobowy może okazać się najlepszym wyborem. Zapewnia nie tylko przestrzeń na komfortowy wypoczynek, ale i sprzęt, który ze sobą zabraliście. Naturalnie – istnieją różne konstrukcje, w tym kompaktowe, jednak o tym więcej poniżej.

Szeroki wybór modeli dostosowanych do odmiennych oczekiwań

Producenci prześcigają się w dostarczaniu sprzętu dostosowanego do różnych potrzeb. Nie każdy przecież pragnie wyjechać na wyprawę po szczytach Andów lub zdobywać śnieżne pustynie Antarktyki. Niektórzy chcą zrelaksować się na łonie natury. Dla jednych i drugich znajdą się modele odpowiadające ich oczekiwaniom. W przypadku trekkerów znakomitym wyborem będą lżejsze konstrukcje, zapewniające dostateczną ilość przestrzeni, by wypocząć i składować sprzęt. Do tego muszą one zabezpieczać przed silniejszymi porywami wiatru, deszczem i śniegiem.

Biwakowe namioty 4-osobowe zazwyczaj są większymi, tunelowymi konstrukcjami. Część z nich pozwala nawet dorosłej osobie stanąć w pozycji wyprostowanej w ich wnętrzu! Świetnym przykładem są tu produkty Coleman, mające do 200 cm wysokości w centralnym punkcie.

Wybierz odpowiedni namiot dla siebie

Warto pamiętać, że tego typu sprzęt należy dobrać do konkretnych celów przyświecających użytkownikom. To ważne, gdyż np. duży namiot najpewniej okaże się zbyt masywny do noszenia po górskich szlakach, z kolei wyprawowy nie zapewni odpowiedniej ilości miejsca na biwaku. Wybierając takie produkty, sprawdź ofertę renomowanych sklepów turystycznych.

Udostępnij