Świat nowinek RTV – AGD

Przegląd nowości, ofert i najlepszych promocji ze świata RTV/AGD

Nowości

Sklep z bronią – kiedy można zamawiać przez Internet?

Sklep z bronią – kiedy można zamawiać przez Internet?

Internet przyzwyczaił ludzi, że mogą w nim kupić niemal wszystko – począwszy od jedzenia, po najbardziej zaawansowany sprzęt. Część osób nie zdaje sobie sprawy, że tą drogą mogą nabyć również broń. Jaką? Jeśli interesuje Cię to zagadnienie – przeczytaj poniższy artykuł! Dowiesz się z niego kilku ciekawostek.

Broń pneumatyczna

Pierwszym typem uzbrojenia, sprzedawanym przez sieć, są pistolety i karabiny pneumatyczne. Warto przy tym pamiętać, że istnieje pewne „ale”. Jeśli decydujesz się na zakup wiatrówki w sklepie online – zrobisz to pod warunkiem, że jest to model, który nie generuje większej energii pocisku niż 17 dżuli. Wszystkie inne wymagają jedynie pełnoletniości.

W tej kategorii znajdują się również m.in. repliki ASG. Często stanowią wierne (zewnętrznie) odwzorowanie swoich pierwowzorów, a sam sport cieszy się sporym uznaniem wśród młodszych i starszych fanów militariów. Imitacje prawdziwych karabinów, pistoletów i innych elementów współczesnego (i nie tylko) uzbrojenia bez problemu kupisz w sieci.

Broń biała

Niezależnie od tego, czy szukasz szpady do szermierki, czy szabli do powieszenia na ścianę – sklep z bronią białą bez problemu sprzeda takie produkty przez Internet. U oferujących je sprzedawców często znajdzie się wiele intrygujących artykułów, wzorowanych np. na historycznych modelach. Zwykle nie mają wartości bojowych, a są replikami o czysto estetycznych walorach.

Broń czarnoprochowa

Choć dla wielu to zaskakujące – broń czarnoprochowa nie jest traktowana z palną w prawie na równi. Nie trzeba mieć nawet zezwolenia na to, aby ją posiadać! Konieczna jest pełnoletniość i wyrobienie tzw. Europejskiej Karty Broni. Taki oręż również zakupisz przez Internet. Sprzedawca jednak ma prawo poprosić o wysłanie zdjęcia przedniej strony dowodu osobistego, by potwierdzić wiek nabywcy.

Kiedy zamówienie online jest niemożliwe?

Nie każde uzbrojenie jednak kupisz przez sieć. Jeśli chcesz kupić pistolet czy karabinek – nawet sportowe, sklep z bronią może go wyłącznie sprzedać w placówce stacjonarnej. Wynika to m.in. z konieczności sprawdzenia zezwolenia. W sytuacji więc, gdy chcesz zdobyć nowy element uzbrojenia – udaj się do dostawcy osobiście.

Udostępnij