Świat nowinek RTV – AGD

Przegląd nowości, ofert i najlepszych promocji ze świata RTV/AGD

Nowości

Tapeta ścienna – ozdoba, która wraca do łask

Tapeta ścienna – ozdoba, która wraca do łask

Jeszcze nie tak dawno temu kojarzono je z reliktem czasów minionych. Dzisiaj – często wracają do łask. Tapety ścienne, bo to o nie chodzi, przeszły długą drogę, zepchnięte w pewnym momencie na boczny tor. Obecnie na równi z farbami królują w wielu domach. Co warto o nich wiedzieć? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej!

Tapety – idealne nie tylko do domu

Kiedyś niepozorne, a dzisiaj – różnobarwne, dostępne w wielu odmiennych wzorach i kolorach, przy czym nie należy pomijać fototapet, które budują często cały klimat pomieszczenia. Niegdyś gościły głównie w domach. Zaklejano nimi ściany salonów i sypialni. Dzisiaj tapeta ścienna gości nie tylko w przestrzeniach prywatnych, ale i w wielu pomieszczeniach biznesowych.

Liczne modne wzory i grafiki znakomicie wpisują się w styl wielu przestrzeni. Można je znaleźć m.in. w salonach kosmetycznych, kawiarniach lub biurach. Świetnie komponują się z wnętrzami zachowanymi w klimacie nowoczesności, klasycyzmu, a także loftu czy retro.

Co istotne – mogą współgrać z farbami na ścianach. Nierzadko bowiem wykorzystuje się je jako akcent, pokrywając jedną powierzchnię w danym pomieszczeniu. Przykładowo – tapety ścienne z roślinnym motywem rewelacyjnie zgrają się z pojedynczym, mocnym kolorem charakterystycznym dla stylu skandynawskiego, szczególnie w typie gustawiańskim.

Stylowe tapety także do łazienek i kuchni

Mnogość wzorów do wielu różnych aranżacji to nie wszystko. Dzisiaj tapeta ścienna może się pojawić niemal wszędzie. Również w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Należy jednak wybrać odpowiedni typ takich produktów. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku ozdoby wykonane z winylu lub włókna szklanego. Są one odporne na działanie wilgotności, ale i na tarcie. To istotne, gdyż w takich wnętrzach nierzadko się zdarzy je ubrudzić. Wówczas wystarczy jedynie zetrzeć zabrudzenie wilgotną gąbką lub ściereczką.

Warto dodać, że tapety winylowe wykazują wytrzymałość nie tylko na wodę i parę. Niestraszne im też wysokie temperatury. Relatywnie łatwo opierają się ogniowi, jak i pryskającemu tłuszczowi.

Gdzie kupić dobrą tapetę?

Masz zamiar dać szansę tej ozdobie? Z pewnością będziesz zadowolony z efektu! Musisz jedynie pamiętać, by wybierać produkty u sprawdzonych sprzedawców. Zwróć więc uwagę m.in. na to, z jakich materiałów są one wykonane. Przyjrzyj się też szerokości asortymentu – w tym przypadku im on większy, tym lepiej!

Udostępnij